fbpx

Jakou vybrat masáž?

Podle čeho si vybrat vhodnou masáž?

S volbou masáže si nemusíte dělat starosti, protože nemůžete udělat chybu. Před každou masáží se klientů ptám, jak se cítí a dle své intuice a zkušeností vždy klientům doporučím vhodnou masáž nebo jejich kombinaci. 

Pokud se ovšem chcete zorientovat sami, rád Vám s tím pomohu. Pojďme krok po kroku.

Cítíte spíše fyzické nepohodlí, ztuhnutí, či bolesti?

U fyzického nepohodlí budou vhodnější fyzické masáže a manuální techniky jako například:

  • reflexní masáž – vhodná pro uvolnění svalů a úponů i pro diagnostiku orgánové soustavy
  • Trigger points metoda – velmi účinná metoda uvolnění dlouhodobých zatuhlin ve svalech, která dokáže uvolnit svaly i po tom, co byly 10 let ztuhlé a bolestivé.
  • dornova metoda – diagnostika opěrné soustavy a vyrovnání základní nerovnováhy nohou, křížové konsti, obratlů apod.
  • Méně účinná, ale velmi příjemná je také klasická relaxační masáž, která se provádí olejem na vybraných částech těla, nejčastěji na zádech a šíji.
  • masáž silikonovou baňkou – velmi příjemná masáž, která dokáže velmi dobře uvolnit ztuhlé svaly podtlakem. Provádí se většinou jako součást klasické relaxační masáže.

Obtěžuje Vás nervozita, napětí a stres?

V takovém případě bude skvělá volba biodynamická masáž, které uvolňuje od napětí a aktivuje parasympaticus – část nerovového systému zodpovědného za regeneraci a odpočinek. 

Méně účinná, ale velmi příjemná je také klasická relaxační masáž, která se provádí olejem na vybraných částech těla, nejčastěji na zádech.

Řešíte nějaké zdravotní komplikace?

Existují různé zdravotní komplikace a funkční poruchy. Od vysokého krevního tlaku, opakovaných zánětů močového měchýře, po bolesti žaludku a hlavy. U řešení těchto problémů velmi dobře pomáhá reflexní masáž, protože přímo ovlivňuje konkrétní orgány či celé soustavy. Pokud je příčina komplikací zřetelně dána stresem, je vhodné ji zkombinovat s biodynamickou masáží.

Vždy vybírám pro klienta masáže nebo jejich kombinaci dle zkušeností a klientova naladění.

Masér má většinou bohaté zkušenosti, jak která masáž funguje na konkrétní potíže a protože má povědomí o fungování těla často větší jak klient a dokáže odhadnout i příčinu jinde, než kde se projevují potiže. Tomuto jevu se říká přenesená bolest.

Využijte možnost konzultace, rád Vám pomůžu se zorientovat.